Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Kamniške odbojkarice premagale Celovec

Odbojka: Kamniške odbojkarice premagale Celovec

Odbojkarice Calcit Volleyballa so na najboljši možni način pozabile na sredin poraz v pokalu CEV, ko so morale priznati premoč Crvene zvezde, saj so na tekmi tretjega kroga srednjeevropske lige brez izgubljenega niza premagale gostje iz Celovca. V sredo, 19. novembra, bodo na prvi tekmi četrtfinala pokala Slovenije gostile Go Volley.

Calcit Volleyball – Celovec 3:0 (21, 18,

Kamnik – Športna dvorana Kamnik. 90 gledalcev. Sodnika: Rajković in Brlas (oba Hrvaška).

Calcit Volleyball: Kranjc, Barnes 14, Božič 2, Kregar, Borko 2, Vrhovnik 4, Igličar 16, Forštnarič, Hribar, Jerala – libero, Ščuka 13. Trener: Gašper Ribič.

ATSC Sparkasse Celovec: Baumgartner, Schmerlaib 8, Gschöpf 7, Mülle 5r, Bajde 4, Holzer 9, Epure, Torker, Pajer, Aichholzer, Milosavljević 12, Freller – libero. Trener: Jože Časar.

Med tednom so tako odbojkarice Calcit kot Celovca v pokalu CEV na svojem igrišču doživele poraz, zato je bila nocojšnja tekma, kar predvsem velja za Kamničanke nekakšen popravni izpit. Za Kamničanke tudi zato, ker jih v sredo čaka prva četrtfinalna tekma pokala Slovenije, ko se bodo doma pomerile z Go Volleyjem, splošno znano dejstvo pa je, da so zmage najboljše zdravilo za poraz. Vendar domače odbojkarice tudi proti Celovčankam, ki so jih pred tednom dni v gosteh premagale s 3:1, v prvem nizu, ki so ga začele Mojca Božič, Petra Vrhovnik, Lana Ščuka, Mekana Barnes, Tamara Borko, Urška Igličar in prosta igralka Meta Jerala, niso blestele. Gostje so, po zaslugi slabšega sprejema domače ekipe, povedle s 4:1, vendar so Kamničanke z asom Vrhovnikove izid izenačile, nato pa po napaki Celovčank prvič na tekmi povedle (7:6). Takšna je bila razlika tudi ob prvem tehničnem odmoru. Po vrnitvi na igrišče so varovanke Jožeta Časarja z delnim izidom 4:1 prišle do treh točk prednosti, a so jih domače odbojkarice po polminutnem odmoru Gašperja Ribiča ulovile ter na servis Lane Ščuke povedle s 13:11. Tudi ob drugem tehničnem odmoru so gostje zaostajale za točko in šele v končnici niza so Kamničanke, pri katerih je bila v napadu najbolj učinkovita Ščuka, le strle njihov odpor. Točko za vodstvo z 1:0 je dosegla Vrhovnikova.

Drugi niz so branilke naslova v srednjeevropski ligi začele veliko bolj obetavno, saj so po dveh zaporednih asih Urške Igličar na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo kar šestih točk. Do drugega tehničnega odmora so se nekajkrat približale na tri točke zaostanka, toda po bloku Ščuke so Kamničanke nanj odšle s prednostjo petih točk, toda po novem bloku Ščuke je bilo spet plus šest za Calcit Volleyball (18:12). Do konca niza so domače odbojkarice svojo prednost ob boljši igri v bloku in napadu povečale na osem (24:16), niz pa je končala Mekana Barnes, ki se je izkazala tudi na začetku tretjega, ko je na servis Igličarjeve, z blokom svojo ekipo popeljala do vodstva s 6:1. Razveseljivo je tudi, da je tokrat dobro delovala tudi naveza Božič – Barnes, kar sam pomeni, da se Američanka v dresu Calcita vse bolj prilagaja na igro kamniške ekipe. Z njenim novim blokom, tretjim na tekmi, so Kamničanke ob prvem tehničnem odmoru, tako kot v drugem nizu, vodile s šestimi točkami naskoka. Celovčanke so do drugega tehničnega odmora izkoristile nekaj nezbranosti v domači ekipi in se ji približale le na dve točki zaostanka (11:13), toda Igličarjeva s servisi in Barnesova v napadu sta poskrbeli za to, da so nanj odšle s petimi točkami prednosti. Varovanke Jožeta Časarja so imele vse preveč težav na sprejemu servisa, ki je bil ob koncu tekme le 37-odstoten, posledično pa tudi v napadu, kjer pa so bile celo bolj učinkovite od domače ekipe. Ko je Igličarjeva dosegla še svoj četrti as na tekmi za vodstvo z 18:11, je bilo le še vprašanje, kakšna bo razlika ob koncu niza. Čeprav je znašala že osem točk (20:12), so se jim Celovčanke pred vstopom v končnico približale le še na tri točke zaostanka (19:22), vendar njihova zmaga ni bila ogrožena. Po napaki gostij na servisu so prišle do štirih zaključnih žog za nove tri točke v srednjeevropski ligi. Izkoristile so drugo, zanjo pa so spet imele zasluge Celovčanke, ki so naredile še svojo 22-to lastno napako na nocojšnji tekmi.

Gašper Ribič, trener Calcit Volleyballa: „Veseli me, da so se dekleta tako odzvale po sredini tekmi, da so stopile skupaj in odigrale, kot smo si želeli. Verjamem, da bo s tekme na tekmo boljše, da bomo stvari, ki jih delamo na treningih, prenesli tudi na tekmo, prav tako je relacija podajalka – Barnes potekala veliko boljše in mislim, da smo na pravi poti. To tekmo smo morali dobiti, tako da se bomo zdaj lahko v miru pripravljali na Novo Gorico v pokalu Slovenije. Vmes imamo še dva treninga, na katerih bomo skušali popraviti še določene stvari, da v sredo ne bo prišlo do kakšnega presenečenja.“

Jože Časar, trener Sparkasse Celovca: „Čeprav smo izgubili, nisem nezadovoljen. Po sredini slabi igri in visokem porazu smo nocoj prikazali veliko boljšo igro. Za nas je tekmovanje v srednjeevropski ligi samo učenje in prepričan sem, da bomo od nje veliko odnesli. V ekipi imamo enajst igralcev iz Celovca in le eno tujko, kar je za avstrijske razmere nekaj neverjetnega. Nocoj smo na trenutke igrali dobro, vendar so Kamničanke igrale veliko bolje kot v Celovcu in tudi tekma je bila veliko boljša kot pred tednom dni. Vmes nam še manjka kakšen bolj pogumen udarec, bolj tvegan udarec v napadu, vendar se popravljamo.“