Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarji Calcita zanesljivo v četrtfinale pokala Challenge

Odbojkarji Calcita zanesljivo v četrtfinale pokala Challenge

Odbojkarji Calcit Volleyja so na povratni tekmi drugega kroga pokala Challenge v domači dvorani premagali finsko ekipo Savo Volley Kuopio s 3:0 (23, 15, 17). Na prvi tekmi so s 3:2 (-22, 17, -24, 23, 8) slavili finski odbojkarji, tako da so se v četrtfinale uvrstili Kamničani, ki bodo v soboto, 19. januarja, ob 19.30, v 12. krogu 1. DOL za moške gostili ACH Volley.

Calcit Volley – Savo Volley Kuopio 3:0 (23, 15, 17)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 200, sodnika: Gjoka (Albanija), Demir (Turčija).

Calcit Volley: Hribar (L), Bregar 6, Golob (L), Jereb, Ratek, Vidmar 12, Babkov 12, Štalekar 13, Lakner, Kotnik, Štembergar Zupan 10, Ivković 3, Rotar. Trener: Aleš Hribar.

Savo Volley Kuopio: Siltala 7, Penttinen 1, Mäattänen 5, Häyrinen 7, Ivanov, Heiskanen 2, Savonsalmi, Kawaguchi (L), Ojansivu 8, Kaatrasalo 4, Leikas (L), Lehtonen 1. Trener: Jukka Tuovinen.

Na prvi tekmi drugega kroga pokala Challenge so kamniški odbojkarji izgubili z 2:3, kar je pomenilo, da morajo na povratni tekmi pred svojimi navijači slaviti s 3:0 ali 3:1, če se želijo uvrstiti med osem najboljših ekip v tem tekmovanju. V četrtfinale bi jih tudi vodila zmaga s 3:2, vendar bi v tem primeru morali dobiti zlati niz, ki pa je preveč nepredvidljiv, česar so Kamničani nikakor niso želeli. Z odlično predstavo v vseh elementih igre so popolnoma nadigrali finsko ekipo in se bodo v četrtfinalu pomerili z Monzo. Prva tekma bo na sporedu med 29. in 31. januarjem v Monzi, povratna bo 14 dni pozneje v Kamniku.

Začetek uvodnega niza za kamniško ekipo ni obetal ničesar dobrega, saj je bil finski reprezentančni korektor Olli-Peekke Ojansivu skorajda nezaustavljiv, vendar le do gostujočega vodstva s 6:3. Do preobrata je prišlo na servis Primoža Vidmarja, ko so z uspešnim napadom Dmitrija Babkova in napaki izkušenega Anttija Siltale domačini povedli z 8:6. Z učinkovito igro v napadu in dobro igro v bloku so Kamničani nadaljevali do vodstva z 20:14, s tremi zaporednimi točkami pa se jim je ekipa iz Kuopia približala na tri točke zaostanka (17:20), po zaslugi Siltate pa le še na dve (19:21). V napeti končnici je vse dvome o zmagovalcu prve niza razrešil razigrani Babkov, ki je bil s sedmimi točkami ob Ojansivu tudi najbolj učinkovit igralec uvodnega niza.

Odlično so domači odbojkarji začeli drugi niz, v katerem so na servis Saše Štalekarja in z blokom Mihe Bregarja gostom pobegnili za šest točk (8:2). V polju se je izkazal libero Klemen Hribar, ki je navkljub poškodbi stisnil zobe in pomagal svoji ekipi, visoki Štalekar pa je z dvema zaporednima blokoma sredi niza poskrbel, da so Kamničani še naprej ohranili prednost šestih točk (14:8). Še bliže vodstvu z 2:0 v nizih so bili po asu Andreja Štembergar Zupana, ko so povedli z 18:10. Visokega vodstva Kamničani niso zapravili, še več, nadaljevali so z zbrano igro, niz pa sta končala Štalekar in Štembergar Zupan.

Tudi v tretji niz so varovanci Aleša Hribarji vstopili odločno, na drugi strani pa je gostujoči trener Jukka Tuovinen dodobra premešal ekipo, izven igrišča pa sta ostala tudi njihova najboljša igralca Siltala in Ojansivu. Vendar to Kamničanov ni zmedlo, ohranili so zbranost v svoji igri, Ivković je dobro razigraval soigralce, na servisu skorajda niso delali napak, za nameček pa Fincem nikakor ni uspelo prebiti bloka domače ekipe. Po novem bloku Štalekarja je bilo že 14:8 za Calcit Volley, ki ni popuščal do konca. Tekma, ki so jo Kamničani zaključili s 14 bloki, se je končala z napako gostov.

Aleš Hribar, trener Calcit Volleyja: »Morda to vseeno ni bila najboljša tekma v letošnji sezoni, zagotovo pa je bila blizu njej. Na Fince smo se dobro pripravili, že v drugem nizu smo iz igre izločili njihova ključna igralca, zato nam je bilo v nadaljevanju tekme nekoliko lažje. Še vedno smo v obdobju, ko imamo sami s sabo veliko težav in dela, zato je bila ta zmaga dobra popotnica za nadaljevanje sezone. Mislim, da je to potrditev, da smo na pravi poti, hkrati pa je to dobra napoved za sobotni derbi z ACH Volleyjem. Četrtfinalna tekma z Monzo pa bo nagrada za našo ekipo.«