Naslovnica / ŠPORT / Rok in Maruša Naglič sta kolesarsko sezono začela v Abu Dabiju

Rok in Maruša Naglič sta kolesarsko sezono začela v Abu Dabiju

Gorska kolesarja kamniškega Calcit Bike Teama Rok in Maruša Naglič sta sezono začela v Abu Dabiju, na dirki serije HERO, in v družbi svetovno znanih tekmovalcev ter tekmovalk.

Tekmovalni del se je začel s kratkim krosom na ravninski, 1300 metrov dolgi progi, ki je največ veselja v ženski konkurenci prinesel Avstralki Rebecci Henderson. Maruša je osvojila 16. mesto z zaostankom 1 minute in 41 sekund. V moški konkurenci si je zmago prikolesaril Švicar Thomas Litscher, Rok je bil 25., zaostal je 42 sekund.

Za dirko v olimpijskem krosu so organizatorji pripravili krog v dolžini 5,4 kilometra s 70 višinskimi metri. Moško elite dirko je dobil Ben Oliver z Nove Zelandije, Rok je ciljno črto prečkal kot 32. z zaostankom 8 minut in 47 sekund. Na ženski elite dirki je tako kot v kratkem krosu slavila Rebecca Henderson, Maruša je bila 17.

»V sredo pozno ponoči smo prispeli v hotel in v četrtek prvič šli pogledat progo. Proga je v celoti narejena umetno, s potkami, s hupserji, kot en velik pump track. Klanca na progi ni. V petek je bila prva dirka, in sicer XCC. Jaz sem startala iz zadnje vrste, ker so bile na startu tekmovalke iz vrha v svetovnem pokalu in so imele več točk. Start pri nas je bil kar hektičen, saj se je zgodil padec, jaz sem mu na srečo za mišjo dlako ušla, ampak sem zapeljala s proge in potem peš nazaj na progo na kolo in na XCC je to konec zgodbe, ker je vodilna skupina šla naprej. Priključevala sem sama in mi je uspelo priti na 10 sekund, ampak je nemogoče priključit. Od zadaj sta sicer prišli še dve tekmovalki, ampak sem šla od začetka res preveč ‘čez sebe’ in potem nisem mogla iti z njima. Vseeno sem z XCC zadovoljna, ker to sploh ni moja disciplina, pa mi je kljub vsemu šlo zelo dobro. Za dirko XCO v nedeljo pa sem imela težavo se pravilno regenerirati po XCC, zato sem se osredotočila na segment bolj kot na celo dirko. Segment je bil kratek in za najhitrejšo sem zaostala 1 sekundo, tako da je žal tudi za to malo zmanjkalo,« je razložila Maruša.

S segmentom je imela v mislih merjenje časa na enem od vzponov, na tem sta tako Rok kot Maruša bila druga najhitrejša. Od Roka je bila za vsega desetinko sekunde hitrejši Švicar Timon Rüegg, od Maruše pa za sekundo Italijanka Martina Berta.

»Prvi stik s progo je bil dokaj zanimiv, bolj je bila podobna daljšemu pumptracku, z malo daljšimi vzponi. V Evropi je veliko boljših prog kot je bila ta. Meni osebno ni ustrezala, ampak iz vsake proge potegnem novo izkušnjo. V petek je bil na sporedu XCC. Sem zadovoljen, ker tako kot je bila proga narejena, si težko pridobil mesta. Zaostal sem malo. Kar se tiče nedeljske dirke, nisem zadovoljen. Bila je slaba vidljivost zaradi dežja. Če si se ustavil zadaj, nisi mogel naprej. Po petem krogu sem se fokusiral na klanček, na katerega je bila razpisana denarna nagrada. Prekratek sem bil za 0,1 sekunde. Izkušnja v celoti je bila super. Zelo dobra izkušnja, za katero mi ni žal,« pa je opisal Rok.