Naslovnica / ŠPORT / Odlični dosežki kamniških strelcev: Rožle Repič postal državni prvak, Ivana Davidovič druga

Ta vikend je v Trbovljah potekalo 25. državno prvenstvo v streljanju z zračnim orožjem v organizaciji Strelskega društva 1956 iz Trbovelj. Nastopilo je več kot 250 strelcev v mladinski in članski kategoriji z zračno puško in pištolo, kamniški strelec Rožle Repič, pa je v streljanju s pištolo postal državni prvak, odlično pa se je odrezala tudi Ivana Davidovič, ki je osvojila drugo mesto.

dp streljanje 1V soboto so nastopili strelci v mladinski in članski kategoriji s standard zračno puško. Kamniški strelci so v postavi Jure Ugovšek, Boštjan Fabjan in Maksimiljan Šorn osvojili ekipno 4. mesto. Posamezno je bil najboljši Jure, ki se je z rezultatom 615,3 krogov uvrstil med najboljših osem ter finale končal na 6. mestu, ko ga je po razburljivem razstreljevanju izločil večkratni dobitnik olimpijskih medalj Rajmond Debevec. Izven konkurence je nastopil tudi Franc Pinter, ki mu je tekma služila kot dober trening pred septembrskimi paraolimpijskimi igrami v Riu.

V nedeljo  so na strelsko linijo stopili strelci s pištolo, prav tako v mladinski in članski konkurenci. Med mladinkami s pištolo je Ivana Davidovič pristreljala odlično drugo mesto, kjer ji je do zmagale zmanjkalo kanček sreče. Te pa je imel več Rožle Repič, ki je z zadnjim finalnim strelom prišel do naslova državnega prvaka med člani s pištolo.

Ekipno so v postavi Rožle Repič, Mario Hološ in Stellan Johansson končali na 5. mestu.