Naslovnica / ŠPORT / S toplo – hladno igro do novih treh točk

S toplo – hladno igro do novih treh točk

Odbojkarice Calcit Volleyja so v desetem krogu Sportklub prve odbojkarske lige doma premagale Luko Koper s 3:1 (14, -23, 15, 21) premagale Luko Koper. Svojo naslednjo tekmo v državnem prvenstvu bodo Kamničanke igrale prihodnjo nedeljo, ob 19.30, v Mariboru proti Novi KBM Braniku, v četrtek, 30. novembra, pa jih v ljubljanski dvorani Tivoli čaka tretja tekma skupine C lige prvakinj. Ob 18. uri bodo gostile nemški Potsdam.

Calcit Volley – Luka Koper  3:1 (14, -23, 15, 21)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 150, sodnika: Goznik, Kern.

Calcit Volley: Rituper 18, Gorjup 4, Radišković, Šen 12, Najdič, Hutinski 3, Boisa 12, Pucelj 23, Čižman 1, Banko (L). Trener: Bruno Najdič.

Luka Koper: Đukić 18, Raič 2, Debernardi (L), P. Marušič 11, Trobec, Lovšin 13, Dakič, Maksić, Lenart, Š. Marušič, Vovk, Lazar, Horolska 12. Trener: Marko Kalc.

Kamniške odbojkarice v prihodnjem tednu čakata dve zelo pomembni tekmi, v četrtek v ligi prvakinj s Potsdamom, tri dni pozneje pa še derbi v Sportklub prvi odbojkarski ligi z Mariborčankami. Morda je tudi to razlog, da njihov pristop v tekmo s Koprčankami, ki so jih v prvi medsebojni tekmi v gosteh brez večjih težav premagale, ni bil najboljši. Predvsem to velja za drugi niz, v katerem so dovolile, da so se zmage v njem veselile varovanke Marka Kalca, veliko težav pa so domače odbojkarice imele tudi v četrtem nizu.

Na servis Ule Gorjup, ki je tokrat dobila priložnost namesto Sare Najdič, prav tako ni igrala kapetanka Andjelka Radišković, so v uvodnem nizu Kamničanke prišle do vodstva s 5:1, vodile pa so tudi že z 9:2. Koprčanke so s tremi zaporednimi točkami svoj zaostanek znižale, vendar so jim domače odbojkarice tokrat na servis Asje Šen pobegnile za osem točk (13:5). Čeprav so se jim gostje še enkrat približale na štiri točke zaostanka (9:13), njihova zmaga v prvem nizu ni bila vprašljiva, kaji po dveh asih Lare Rituper je bilo že 19:10 za Calcit Volley, ki je niz končal z novim asom, tokrat Šenove.

Tudi začetek druge niza je pripadel domači ekipi, a le do vodstva s 3:0, kajti Koprčanke so bile tiste, ki so bile v nadaljevanju boljše nasprotnice. Povedle so z 8:7 in čeprav so jim Kamničanke na servis Sare Hutinski pobegnile za tri točke (11:8), so po na servis Nine Lovšin in točki št. 3 prišle do kar šestih točk prednosti (18:12). Vodile so tudi z 21:15, vendar so domače odbojkarice na servis Maše Pucelj in tudi zahvaljujoč lastnim napakam gostij izid na 21. točki izenačile. Vseeno so se izenačenja v nizih veselile koprske odbojkarice, ko je Nina Đukić izkoristila njihovo prvo zaključno žogo.

Izgubljeni niz je prebudil domačo ekipo, ki je tretji niz odigrala veliko bolj zbrano kot drugega. Po bloku Šenove je bilo 7:3, zato je gostujoči trener Marko Kalc vzel polminutni odmor, vendar je bila po njem z blokom uspešna še Rituperjeva. Visoko vodstvo ni uspavalo Kamničank, ki so po dveh zaporednih točkah Pucljeve, prvo od njih je dosegla z blokom, Koprčankam pobegnile že na 14:5. Do konca niza so domače odbojkarice svojo prednost povečale tudi na enajst točk (22:11), zadnjo točko v tretjem nizu pa je dosegla Pucljeva.

V četrtem nizu so domače odbojkarice povedle s 7:4, vendar se Koprčanke niso predale. Hitro so prišle na točko zaostanka (6:7), za točko pa so zaostajale še pri izidu 9:10. S tremi zaporednimi točkami so Kamničanke prvič v tem nizu nekoliko lažje zadihale, še lažje po vodstvu s 15:10. Toda gostje so se še enkrat skušale vrniti v igro, prišle so na tri točke zaostanka (13:16), z asom Lovšinove le še na dve (17:15). V še težjem položaju je bila domača ekipa po točki njene nekdanje igralke, Polone Marušič, saj so vodile le še z 20:19, zato je Najdič posegel po polminutnem odmoru, vendar je po njem Taisja Horolska izid izenačila. V napeti končnici je Pucljeva poskrbela za tri zaključne žoge ta deseto kamniško zmago. Po napaki gostij so izkoristile prvo.

Bruno Najdič, trener Calcit Volleyja: »Zaradi manjšega operativnega posega, ki ga je imela v četrtek, ni igrala Andjelka Radišković, prav tako pa je priložnost dobila Ula Gorjup na mestu podajalke. Kljub temu smo dobro odprli tekmo, bili smo agresivni na servisu in dobri v polju, v drugem nizu pa se je takoj na začetku prikradlo preveč lastnih napak, padla nam je zbranost, kar so Koprčanke izkoristile in povedle. Čeprav smo jih ulovili, nam je na koncu malo zmanjkalo, da bi tudi ta niz dobili. Zadovoljen sem, kako smo se na izgubljeni niz odzvali v tretjem nizu, ko smo spet bili dovolj kakovostni, v četrtem pa smo večinoma imeli tisto prednost, ki je običajno nimam rad, se pravi treh, štirih točk, ki jo lahko hitro izgubiš. To se nam je tudi zgodilo, vendar sem vesel, da smo tekmo dobili že po četrtem nizu. Dejstvo je, da je bila naša igra malo toplo – hladno, vseeno pa sem zadovoljen, da so dekleta tekmo odigrale dovolj dobro, da zmaga ni bila vprašljiva.