Naslovnica / POUDARJENO / Uspešna izvedba 2. teka na Bibo planino

Uspešna izvedba 2. teka na Bibo planino

2. tek na Bibo planino s prizadevnimi organizatorji ŠD Menina planina je potekal v deževnem vremenu, kar pa ni odvrnilo zagrizenih tekačev, od predšolskih do veteranov. Tek je štel tudi za Tekaški pokal Občine Kamnik.

Štart vseh prog  je bil v vasi Okrog, nato so tekli po gozdnih poteh proti Bibi planini in nazaj. Predšolski in šolski tekači so zmogli 250 m po okoliških travnikih vasice Okrog. Progo 10.5 km ( višinska razlika 500 m) je prvi pretekel David Vogrin (KGT Papež) s časom 47:41:25, progo 5,7 km (višinska razlika  370 m) Marko Spruc  s časom 32:20:50 in Ivica Žlogar (KGT Papež) s časom 35:58:61.

V kategoriji predšolski je zmagala Anja Barlič, sledila je Tjaša Poljanšek (ŠD Menina planina), tretja je bila Pia Hribovšek (ŠD Tuhinj).  Četrto mesto je zasedla Neli Korošec ( ŠD Menina).

Med šolskimi sta bila dva zmagovalca: Tim in Lija Zamljen (oba KGT Papež). Sledili so tekači iz OŠ Šmartno (2. in 3. m.  Anže in Žiga Žebaljec  Burnik, od 5.-7. m. Oskar Barlič, Timotej Poljanšek , Lovro Mali), četrti je bil Jakob Zabavnik. Med tekačicami so  od 2.- 4. mesta zasedle Anja Mali, Zala Pestotnik, Karmen Bajde (vse OŠ Šmartno), Nika Hribovšek (ŠD Tuhinj) je bila peta.  Med ml.  dečki je zmagal Nik Mali, sledil je Marcel Mali (oba OŠ Šmartno), Mark Dornik ( ŠD Menina)  je bil tretji. Mateja Pančur je bila zmagovalka med ml. deklicami, drugouvrščena pa Neža Bajde (OŠ Šmartno). Med dečki je zmagal Rok Pančur, pri deklicah pa Zala Zabavnik,  Teja Jeras je bila druga (obe ŠD Menina).

Med člani A sta zmagovalne stopničke na 1. in 2. mestu zasedla David in Domen Vogrin (KGT Papež), tretji je bil Martin Abunar. Četrto mesto sta si delila  Aleš Prelovšek  (KGT Papež) in Davor Maučec. Od 6.-7. mesta Leon in Luka Grobljar ( ŠD Čemšenik), Žiga Vrankar je bil osmi.  Matej Bajde (ŠD Dolsko) je zmagovalec med člani B, Špela Jeglič pa med članicami.

Marko Spruc  je zmagovalec med veterani A,  sledila sta Marko Skabar (Kraški tekači) in Franci Železnik.

Zmagovalne stopničke  za veterane B in veteranke so bile v celoti  zasedene s tekači KGT Papež: 1. mesto Ivica Žlogar in Bojan Kožuh, 2. mesto: Dragica Cvišić in Bojan Galin, 3. mesto: Tatjana Kožuh in Rajko Sršen.

Z veseljem pa najavljamo 4. tekmo Tekaškega pokala Občine Kamnik.

V nedeljo, 3. decembra 2023, po nekaj letih premora, bo Športno društvo Šmartno  ponovno organiziralo tradicionalni, tokrat jubilejni 20. MIKLAVŽEV TEK, ki bo letos tudi humanitarne narave.