Naslovnica / ŠPORT / Calcitovke prepričljivo v polfinale pokala Slovenije

Calcitovke prepričljivo v polfinale pokala Slovenije

Odbojkarice Calcit Volleyja so v tekmi četrtfinala pokala Slovenije doma premagale ATK Grosuplje s 3:0 (14, 17, 18). Svojo naslednjo tekmo bodo Kamničanke igrale v soboto, 10. decembra, ko bodo v 11. krogu Sportklub prve odbojkarske lige v gosteh igrale s SIP Šempetrom. Tekma se bo začela ob 19.30.

Calcit Volley – ATK Grosuplje  3:0 (18, 17, 14)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, sodnika: Pevc, Markelj.

Calcit Volley: Gorjup, Radišković 13, Vovk 6, Đorđević 4, Hutinski 10, Boisa 3, Charuk, M. Pucelj 10, Čižman 5, Banko (L). Trener: Gregor Rozman.

ATK Grosuplje: Bakan 1, Krašovec 3, Boben, Šen 5, Kukman 5, Žužek 2, N. Pucelj 7, Filipič (L), Gornjec Hodnik 6, Čož 1, Križman (L), Strgar 1. Trener: Matija Slobodnik.

Če je bil v soboto Gregor Rozman, trener kamniških odbojkaric, navkljub zmagi nad Krimom slabe volje, je bil po nocojšnji četrtfinalni pokalni tekmi z Grosupeljčankami bolj zadovoljen. Čeprav so bile v igri še določene napake, ni bila zmaga domače ekipe nikoli pod vprašajem, ker pa sta se ekipi dogovorili, da bosta igrali le eno četrtfinalno tekmo, so se Kamničanke že uvrstile v polfinale pokala Slovenije.

Že uvod v prvi niz je pripadel kamniški ekipi, ki je z blokom Sare Hutinski povedla s 6:3, po lastni napaki gostij pa z 11:5. Sredi niza je bilo po novi napaki Grosupeljčank že 16:9 za Calcit Volley, vendar so se mu gostje pred vstopom v končnico niza približale na tri točke zaostanka (16:19). Da do preobrata ni prišlo, je poskrbela nekdanja igralka Grosuplja, Maša Pucelj, ki je z dvema zaporednima asoma svoji ekipi priborila sedem točk prednosti (23:16), zmago v prvem nizu domačink pa je potrdila Neja Čižman.

Čeprav so Grosupeljčanke v začetku drugega niza povedle s 3:0, vodile pa so tudi še s 4:1, so Kamničanke na servis Andjelke Radišković, ki je dosegla tudi dva asa, dosegle šest zaporednih točk. Do izida 11:10 so gostje še držale korak z domačinkami, ki so z delnim izidom 10:2 prišle do neulovljive prednosti. Niz je končala Sara Hutinski. V tretjem nizu so Kamničanke z asom Hutinski povedle s 4:0, z njenimi tremi zaporednimi pa že z 12:5. Do konca niza so slovenske državne in pokalne prvakinje brez večjih težav prišle do visoke zmage.

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: »Še vedno je veliko zadev, ki jih bomo v nadaljevanju sezone morali popraviti in določene zadeve moramo delati boljše. To je edini način, kako bomo stopnjevali svojo formo, ko nas bodo čakale težje tekme. Veseli pa me, da je bila igra vendarle boljša kot v soboto in to je tisto, kar je bilo na današnji tekmi pozitivno.«