Naslovnica / POUDARJENO / Kamniški odbojkarji brez izgubljenega niza do svojega tretjega finala v Mevzi

Kamniški odbojkarji brez izgubljenega niza do svojega tretjega finala v Mevzi

Odbojkarji Calcit Volleyja so v prvi polfinalni tekmi zaključnega turnirja srednjeevropske lige v Pliberku s 3:0 (17, 19, 16) premagali Spartak Myjavo iz Slovaške. V drugem polfinalu se bosta pomerili ekipi domače SK Zadruge Aich/Doba in i-Vent Maribora. Jutri, ob 15. uri, bo najprej na sporedu tekma za tretje mesto, ob 18. uri pa še finalni obračun.

Calcit Volley – Spartak Myjava  3:0 (17, 19, 16)

Pliberk – Dvorana JUFA-Arena, gledalcev 50, sodnika: Petche, Jurković.

Calcit Volley: Planinšič 1, Vinkovič, Lazar 1, Karadža Pevc (L), Košenina (L), Nikolić 7, Okroglič 7, Mitrašinović 7, Brunet 17, Bakonji, Dulčev 1, Pavlović 6. Trener: Mladen Kašić.

Spartak Myjava: Pollak, Viskup 9, Panko, M. Zeman 8, Konc 4, L. Skasko, Ochodnicky (L), Donets, Valo, Hukel 5, O. Zeman 5, B. Skasko 8. Trener: Vitalij Osipov.

Kamniški odbojkarji do zdaj še niso osvojili srednjeevropske lige, dvakrat pa so igrali v finalu. Prvič pred šestimi leti, ko so nato v finalu morali priznati premoč SK Zadruge Aich/Doba, domačina letošnjega zaključnega turnirja, lani pa je bil boljši od njih ACH Volley, ki je v tem tekmovanju zmagal trinajstkrat, vendar letos v njem ne igra. Na drugi strani Spartak v finalu še ni igral, v rednem delu tekmovanja pa so bili na turnirju v Komarnu s 3:2 boljši Kamničani.

Vodilna ekipa po rednem delu srednjeevropske lige je v prvem nizu do prvega vodstva prišla po napaki Slovakov (7:6), po še dveh lastnih napakah Spartaka pa so povedli z 9:6. Prednosti niso več izpustili iz rok, delno tudi po zaslugi nasprotnikov, ki so naredili številne lastne napake, vendar so bili kamniški odbojkarji veliko boljši tudi na servisu, bloku in v napadu. Sredi niza so Kamničani povedli z 12:8, niz pa je bil odločen po njihovih dveh zaporednih blokih, ko so nasprotniku pobegnili za šest točk (19:13). Prvega je prispeval Lazaro Brunet, drugega pa Tomislav Mitrašinović. Zadnjo točko v uvodnem nizu je dosegel Uroš Nikolić.

Tudi drugi niz so bolje začeli slovaški odbojkarji, ki so po točki Branislava Skaska povedli s 3:1, z blokom Uroša Planinšiča pa so do minimalnega vodstva prišli Kamničani (6:5). Odbojkarji Spartaka so še enkrat prišli do dveh točk prednosti (11:9), toda po treh zaporednih točkah, zadnjo je z asom prispeval Tomislav Mitrašinović, so slovenski podprvaki najprej povedli s 14:12, po bloku Nikolića ter nato še Uroša Pavloviča pa s 17:14. Čeprav so se jim Slovaki hitro približali na točko zaostanka, so Kamničani na servis Planinšiča dosegli štiri zaporedne točke za vodstvo z 21:16. Prednost petih točk so brez večjih težav ohranili do konca niza, ki se je končal z lastno napako Spartaka.

Slovaški odbojkarji so v tretjem nizu prvi prišli do dveh točk prednosti (7:5), vendar so Kamničani z blokom Pavlovića izid na sedmi točki izenačili, po novi lastni napaki Spartaka pa povedli z 8:7. V nadaljevanju niza si nobena ekipa do trinajste točke ni priigrala več kot minimalne prednosti, ob slabem sprejemu Slovakov pa je Brunet najprej dobro reagiral na mreži, po polminutnem odmoru Vitalija Osipova pa je bil uspešen še v napadu in Calcit Volley je prvi v tretjem nizu prišel do vodstva s tremi točkami (16:13). Z asom Luke Lazarja ter blokoma Bruneta in Pavlovića pa so Kamničani pobegnili že za sedem točk (21:14), s tem pa je bila tekma odločena. Slovaki so sicer vzeli še en polminutni odmor, ki razmerja moči na igrišču ni spremenil. Zmago in s tem tretjo uvrstitev Calcit Volleyja v finale srednjeevropske lige je potrdil Dimitar Dulčev.

Mladen Kašić, trener Calcit Volleyja: »V zadnjih tekmah smo imeli veliko težav na svoj servis, danes pa smo končno, resda z veliko več ‘floati’, le uspeli nasprotnikove sprejemalce spraviti v težave. Ves čas smo dobro igrali tudi v bloku in obrambi, kar nam je prineslo gladko zmago. Kdorkoli, ki je prišel na igrišče, je dal svoj prispevek k zmagi, s tem, da je Spartak igral slabše kot na turnirju na Slovaškem in kot smo ga gledali na videu. V finalu nas čaka veliko težja tekma, kajti tako Dob kot Maribor imata močnejši ekipi, tako da nas čaka velik boj za zmago, hkrati pa bo to dober pokazatelj, česa smo sposobni v letošnji sezoni. Mislim pa, da smo na dobri poti.«