Naslovnica / ŠPORT / Kamniški odbojkarji so na dobri poti, da se vrnejo v Zwettl

Kamniški odbojkarji so na dobri poti, da se vrnejo v Zwettl

Odbojkarji Calcit Volleyja so v 14. krogu srednjeevropske lige v gosteh premagali Union Raiffeisen Waldviertel s 3:2 (-21, 17, 16, -20, 10). Z novima dvema točkama so naredili še en korak več proti zaključnemu turnirju, ki bo 4. in 5. marca prav v Zwettlu. Svojo zadnjo tekmo rednega dela srednjeevropske lige bodo Kamničani igrali 15. februarja v Zagrebu pri Mladosti, v soboto pa jih v prvem krogu modre skupine 1. DOL ob 19. uri čaka gostovanje v Kanalu.

Union Raiffeisen Waldviertel – Calcit Volley 2:3 (21, -17, -16, 20, -10)

Zwettl – Športna dvorana v Zwettlu, gledalcev 150, sodnika: Rychkik, Činatl (oba Češka).

Union Raiffeisen Waldviertel: Binder, Darmois 15, Bornemann 16, Bartoš 4, Tille (L), Fullerton 12, Boff 9, Hahn Szarek, Mayerhofer 4, Borris 11. Trener: Zdenek Šmejkal.

Calcit Volley: Hribar (L), Bregar 10, Koncilja 7, Mihalj, Hebda 21, Planinc 9, Brulec 5, Lakner, Kotnik 2, Štembergar Zupan 15, Rotar. Trener: Gašper Ribič.

V taboru Calcit Volleyja so imeli pred zanje zelo pomembno tekmo v Zwettlu, kamor se v začetku marca želijo še enkrat vrniti, spet veliko težav z boleznimi in poškodbami v ekipi. Njihov trener Gašper Ribič ni mogel računati na oba korektorja, Bolgara Bojana Jordanova in Brazilca Maxsona Pereiro, prav tako tudi ne na podajalca Tineta Kvasa, kar jim je še otežilo delo proti domači ekipi, ki jih je v Kamniku premagala s 3:0. V gosteh so se Kamničani Avstrijcem oddolžili za poraz, nastop na zaključnem turnirju pa jim lahko s sobotno zmago proti SK Zadrugi Aich/Dob že zagotovi ACH Volley.

Že uvod v prvi niz za kamniško ekipo ni bil nič kaj obetaven, saj so domačini povedli s 3:0. Prednost so držali vse do devete točke, ko je z blokom izenačil Milosz Hebda, ki je že v naslednjem napadu Kamničanom zagotovil prvo vodstvo na tekmi. Toda ob ne ravno dobrem sprejemu in napadu slovenski podprvaki niso bili prav dolgo v vodstvu, kajti z asom Mayerhoferja je Waldviertel spet pobegnil za tri točke (17:14), v končnici niza pa je Lars Bornemann z dvema uspešnima napadoma svoji ekipi zagotovil kar šest zaključnih žog za vodstvo z 1:0 v nizih. Preko Nathana Stuarta Fullertona je izkoristila tretjo.

Kamničani so v drugi niz bolj odločno, vodili tudi že s 7:3, toda že na osmi točki je Bornemann izid izenačil. Vendar je bilo to zadnje izenačenje v drugem nizu, Ribič je v igro poslal Jana Planinca, ki je bil že v svoji prvi akciji v napadu uspešen. Do odločilne prednosti so Kamničani prišli na servis Mihe Bregarja, ko so Kamničani dosegli pet zaporednih točk. Zadnjo Planinc. Še bližje izenačenju v nizih so bili po »winnerju« Andreja Štembergar Zupana, ko so domačinom pobegnili za sedem točk (20:13). Visoka prednost jim je zadostovala za izenačenje v nizih, do katerega so prišli po lastni napaki domače ekipe.

V tretjem nizu so prvi do dveh točk prednosti prišli Avstrijci (8:6), ko je napad Hebde končal v avtu. Zato pa se je Poljak v dresu Calcit Volleyja bolj izkazal v nadaljevanju niza, kajti prav po njegovi točki so Kamničani povedli z 10:8, vodstva pa nato niso več izpustili iz rok. Avstrijski podprvaki so jim še sledili do izida 16:18, do konca niza pa niso več dosegli točke, zato pa je zadnjo za goste dosegel Hebda.

S točko Bornemanna so domači odbojkarji v četrtem nizu povedli s 6:3, a je že na osmi točki Hebda izid izenačil. Po polminutnem odmoru so vajeti igre v svoje roke spet vzeli varovanci Zdenka Šmejkala, zadnjič pa je bil izid v tem nizu izenačen na 14. točki. Z asom Mayerhoferja je Waldviertel povedel s 17:14, prednosti pa ni več izpustil iz rok. Bornemann je z dvema uspešnima napadoma poskrbel za mirno končnico svoje ekipe, ki je preko Nathana Stuarta Fullertona izenačila izid v nizih.

V tie-breaku so Kamničani z asom Andreja Štembergar Zupana na menjavo strani odšli z dvema točkama prednosti, po odličnem reševanju žoge Klemna Hribarja in napadu Hebde pa so gostje prišli do vodstva z 10:7. Ob zbrani igri je bilo to dovolj za končno zmago, ki jo je potrdil Jan Planinc.