Naslovnica / ŠPORT / Le še korak do novega naslova

Le še korak do novega naslova

Odbojkarice Calcit Volleyja so v drugi finalni tekmi končnice Sportklub prve odbojkarske lige za ženske v gosteh premagale Novo KBM Branik s 3:2 (-19, 19, -15, 13, 14). Kamničanke so s 3:2 (-21, 19, -17, 12, 5) dobile tudi prvo finalno tekmo v Kamniku, kjer bo v torek, 23. aprila, ob 20. uri na sporedu tudi tretja tekma.

Nova KBM Branik – Calcit Volley 2:3 (19, -19, 15, -13, -14)

Maribor – Športna dvorana Lukna, gledalcev 500, sodnika: Rožej, Vrenko.

Nova KBM Branik: Mlakar 24, K. Milošič 9, Kneževič 1, Štampar 1, Ulrih (L), Lekše 14, Senekovič, Cikač (L), Farkaš, Rami 1, N. Milošič 11, Potokar 6, Tišma 3. Trener: Žiga Kos.

Calcit Volley: Rituper 1, Radišković 14, Šen 13, Najdič 4, Hutinski 7, Boisa, Charuk 15, Grubišič Čabo (L), Gašperlin, Pucelj 22, Čižman, Banko (L). Trener: Bruno Najdič.

V prvi tekmi finalne serije končnice državnega prvenstva so se zmage veselile kamniške odbojkarice, vendar je bilo na obeh straneh opaziti, da več kot tri tedne, vse od finala pokala Slovenije, nista igrali nobene tekme. Na obeh straneh je bilo veliko lastnih napak, veliko nihanj v igri, točke so se osvajale v seriji, v četrtem in petem nizu pa so Kamničanke vajeti igre vzele v svoje roke in tekmo na koncu vendarle zanesljivo dobile.

Začetek prvega niza v dvorani Lukna je tako kot v Kamniku pripadel mariborskim odbojkaricam, ki so povedle s 4:1, po uspešnem napadu Nike Milošič pa z 9:5. Tudi po polminutnem odmoru Bruna Najdiča se razmerje moči na igrišču ni spremenilo, kajti po napaki gostij so Mariborčanke vodile že z 12:6. Šele po drugem polminutnem odmoru Najdiča so Kamničanke le prikazale nekaj boljšo igro in z asom Sare Najdič svoj zaostanek prepolovile (9:12). Toda to je bilo bolj ali manj vse, kar so naredile v uvodnem nizu, kajti po polminutnem odmoru Žige Kosa so domače odbojkarice na servis Monike Potokar in točki Tali Lakše spet prišle do šestih točki prednosti (20:14). Niz je bil ob slabem servisu in sprejemu kamniške ekipe odločen, vodstvo z 1:0 za Novo KBM Branik pa je potrdila Iza Mlakar.

V drugem nizu se je prvi za polminutni odmor prvi odločil domači trener Kos. Na servis Sare Hutinski so Kamničanke z blokom Lucille Charuk sploh prvič na tekmi povedle (6:5), nato pa je sledila še napaka bankirk. Po vrnitvi na igrišče so gostje dosegle še dve točki, zadnjo z blokom Charuk, po uspešnem napadu Andjelke Radišković in vodstvu Calcit Volleyja z 11:6 pa je Kos vzel še svoj drugi polminutni odmor. Tudi po njem težav za njegove varovanke ni bilo konec, kajti po asu Asje Šen so Mariborčanke zaostajale za sedem točk (6:13). Kamničanke so vodile tudi s 15:7, a so se jim domačinke z asom Lekšetove približale le na tri točke zaostanka (15:18). Zmaga gostujoče v drugem nizu vseeno ni bila ogrožena, za izenačenje v nizih pa je poskrbela Maša Pucelj.

Z asom Andree Tišma so bankirke v drugem niz povedle z 2:0, na servis Lekšetove pa že z 8:1. Serijo petih zaporednih točk domače ekipe je z blokom prekinila šele Sara Hutinski, vendar so se težave na sprejem v kamniški ekipi nadaljevale, tako da je Klara Milošič brez večjih težav vodstvo Mariborčank povečala na 10:2. Za novo najvišjo prednost bankirk (13:4) je poskrbela Monika Potokar, visoke prednosti pa domače odbojkarice niso zapravile. Tudi ob pomoči slabega sprejema kamniške ekipe, ki je bil v prvih treh nizih le 34-odstoten.

Začetek četrtega niza je pripadel Kamničankam, ki so na servis Sare Najdič dosegle štiri zaporedne točke za vodstvo s 6:1. Ob boljšem servisu in bolj zbrani igri v napadu so branilke naslova po napadu Pucljeve domačinkam pobegnile že za devet točk (14:5). Visoko vodstvo gostij ni uspavalo, še več, na servis Charukove in novi točki Radiškovićeve so povedle že z 19:7, tako da so se tudi domače odbojkarice že sprijaznile, da bo tako kot v sredo v Kamniku in v finalu pokala Slovenije v Kopru odločal peti niz. Drugo izenačenje v nizih na tekmi je potrdila Charukova.

V Kopru so se v tie-breaku prepričljive zmage s 15:7 veselile Mariborčanke, v Kamniku pa s 15:5 odbojkarice Calcit Volleyja, ki so v Mariboru po asu Pucljeve prve prišle do dveh točk prednosti (6:4). Na menjavo strani so gostje po točki Radiškovićeve odšle s tremi točkami, toda po menjavi strani so domače odbojkarice z blokom Klare Milošič, petnajstim mariborskim, kar sedem jih je dosegla Nika Milošič, izid na osmi točki izenačile. Veliko zaslug za izenačenje je imela s svojimi servisi tudi Anja Farkaš, ki je povzročala veliko težav kamniškim sprejemalkam. Šele Pucljeva je prekinila serijo treh zaporednih mariborskih točk, toda po napaki gostij so do točke prednosti (12:11) prišle domače odbojkarice, ki so tudi prve prišle do zaključne žoge. Po napaki domačink so jo ubranile, nato pa je na sceno stopila Charukova, najprej z blokom, nato pa še s točko v napadu za kamniško vodstvo z 2:0 v finalu končnice.

Do ubranitve naslova potrebujejo le še zmago.

Izjava po tekmi

Bruno Najdič, trener Calcit Volleyja: »Tako kot na prvi tekmi v Kamniku smo se tudi tokrat borili sami s sabo. To je naša že 45. tekma v sezoni, nič kaj dosti manj jih niso odigrale Mariborčanke in po več kot tritedenskem premoru je logično, da pride do takšnih nihanj v igri. Sicer pa je imela tekma podoben potek kot prva, saj sta obe ekipi nize, ki sta jih osvojili, osvojili na zelo prepričljiv način in šele v petem smo videli izenačeno odbojko. Na koncu šteje le zmaga, ta je najbolj pomembna, vsaka igralka je dala svoj prispevek k njej, se pa zavedamo, da bomo morali v torek igrati na višji ravni, če želimo ubraniti naslov državnih prvakinj.«