Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarice Calcita premagale Slavio iz Bratislave

Odbojkarice Calcita premagale Slavio iz Bratislave

Odbojkarice Calcit Volleyballa so v prvi tekmi tretjega turnirja srednjeevropske lige v dvorani Tivoli brez izgubljenega niza premagale Slavio iz Bratislave. Jutri se bodo Slovakinje pomerile z Novo KBM Branikom, v četrtek pa je na sporedu nov obračun najboljših dveh slovenskih ekip. Tekma bo še toliko bolj pomembna tudi zato, ker bo veljala tudi za zaostalo tekmo prvega kroga 1. DOL in bo odločala o prvem mestu po rednem delu državnega prvenstva.

Calcit Volleyball – Slavia Bratislava 3:0 (23, 15, 15)

Ljubljana – Športna dvorana Tivoli, gledalcev 40, sodnika: Kramar Šandl, Rajković (oba Hrvaška):

Calcit Volleyball: Grudina 5, Božič, Mihevc 3, Blažič 6, Pahor – libero, Igličar 2, Zaplotnik 3, Kostić 16, Turk, Koleva 13, Van de Vyver 2. Trener: Nicola Negro.

Slavia Bratislava: Fričova 2, Šepelova, Törökova 3, Šunderlikova 4, Widerman 5, Doležajova – libero, Adamovičova, Pištelakova 6, Mikšikova 2, Szaboova 7, Sedlačkova, Rehakova 5. Trener: Michal Matušov.

Slovenske državne prvakinje so bile po dveh odigranih turnirjih v srednjeevropski ligi še edina neporažena ekipa, medtem ko so odbojkarice Slavie iz Bratislave do zdaj odigrale le tri tekme, praznih rok pa so ostale na uvodnem turnirju proti madžarskemu Linamarju iz Bekescsabe.

Domači trener Nicola Negro je tokrat tekmo začel v nekoliko spremenjeni zasedbi, z Ano Zaplotnik v bloku in Majo Pahor na mestu proste igralke, ob njima pa še z Ilko van de Vyver, Pio Blažič, Slavino Kolevo, Tino Grudino in Olivero Kostić. Do prvega tehničnega odmora sta se ekipi menjavali v vodstvu, njun sprejem ni bili na najvišji ravni, obe sta naredili tudi veliko lastnih napak. S točko prednosti so, prav po lastni napaki gostij, na prvi tehnični odmor odšle calcitovke, toda na servis Miroslave Rehakove, dosegla je tudi dva asa, so Slovakinje pobegnile za štiri točke (12:8). Po polminutnem odmoru so aktualne slovenske državne prvakinje uredile svoje vrste, vendar so ob drugem tehničnem odmoru še vedno zaostajale za tri točke. Toda po vrnitvi na igrišče so domače odbojkarice na servis Slavine Koleve po napaki gostij povedla s 17:16, pred tem pa je izid na 16. točki izenačila Olivera Kostić. Čeprav je domača ekipa prišla že do štirih točk prednosti (22:18), so Slovakinje na 22. točki izid izenačile, v končnici pa so do vodstva z 1:0 v nizih vendarle prišle calcitovke.

Začetek drugega niza je minil v odlični igri domače ekipe, ki je z dobrim servisom oddaljila nasprotnice od mreže, z raznovrstno igro v napadu ob dobrih podajah Ilke van de Vyver pa je prišla do osmih točk prednosti (10:2). Do drugega tehničnega odmora so po zaslugi Slavine Koleve, ki se je odlično znašla ob mreži, pobegnile za deset točk, po bloku Tine Grudine je bilo nedosegljiv 17:6 za Calcit Volleyball. Zadnjo točko v drugem nizu je prispevala Urška Igličar.

Tudi drugi niz se je za calcitovke začel obetavno, z vodstvom 4:0 na servis Pie Blažič, žal pa tudi poškodbo Tine Grudine, ki jo je zamenjala Katja Mihevc. Vendar tudi poškodba Grudine ni zaustavila razigranih domačink, ki so z blokom Ane Zaplotnik na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo sedmih točk, do drugega so jo povečale še za eno. Do konca tekme so bile domače odbojkarice dovolj zbrane, da visoke prednosti niso zapravile, tekma pa se je končala po novi napaki gostij.

V sredo bo v dvorani Tivoli na sporedu druga tekma tretjega turnirja srednjeevropske lige med ekipama Nova KBM Branika in Slavie iz Bratislave, v četrtek pa nov obračun med najboljšima slovenskima ekipama, ki bo štel tudi kot zaostala tekma prvega kroga 1. DOL.

Olivera Kostić, igralka Calcit Volleyballa: »Še vedno to ni igra, ki bi si jo želel. V prvem nizu smo se še lovili, vendar smo se uspele izvleči. Ko smo začele delati manj lastnih napak, nam je tudi igra stekla, drugi in tretji niz pa sta bili že na naši ravni. S te strani sem zadovoljna, jutri se bomo lahko v miru pripravile na četrtkovo tekmo z Novo KBM Branikom, ki bo za nas zelo pomembna,” je po tekmi dejala Olivera Kostić, korektorka Calcit Volleyballa, s 16 točkami tudi najbolj učinkovita igralka tekme.«