Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarice Calcita z zmago v finalni turnir

Odbojkarice Calcita z zmago v finalni turnir

Odbojkarice Calcita Volleyballa so na prvi tekmi četrtega turnirja srednjeevropske lige brez izgubljenega niza premagale zagrebško Mladost in si praktično že zagotovile nastop na zaključnem turnirju. V četrtek bodo ob 18. uri v dvorani Tivoli igrale še z madžarsko ekipo Teva Gödöllö.

Calcit Volleyball– Mladost Zagreb   3:0 (25, 20, 14)

Ljubljana – Dvorana Tivoli, gledalcev 20, sodnika: Isajlović (Avstrija) in Vitorini-Lisa (Slovaška).

Calcit Volleyball: Grudina 6, Božič, Vrhovnik, Igličar, Forštnarič, Kučej 9, Kostić 14, Hribar, Jerala – libero, Turk, Potokar 11, Koleva 11, Van de Vyver 2. Trener: Gašper Ribič.

Mladost Zagreb: Bečić, Perić 2, Cvetnić 5, Mlinar 17, Božičević – libero, Lukić, Božić, Vrbanc 10, Jurišić 5, Strunjak, Vugec 3. Trener: Edo Klein.

Aktualne slovenske državne prvakinje so si po dveh porazih na turnirju v Budimpešti prejšnji teden nekoliko zapletle položaj glede uvrstitve na zaključni turnir srednjeevropske lige, zato je bila zanje današnja tekma proti zagrebški Mladosti toliko bolj pomembna. Z zmago bi si praktično že zagotovile uvrstitev med prve štiri ekipe, poraz bi jih od tega cilja bolj ali manj oddaljil.

Trener Gašper Ribič je tudi tekmo z Mladostjo začel z Ilko van de Vyver, Moniko Potokar, Slavino Kolevo, Tino Grudino, Eleno Kučej, Olivero Kostić in prosto igralko Meto Jeralo. Na prvi tehnični odmor so domače odbojkarice odšle z dvema točkama prednosti, na deseti točki so Zagrebčanke zahvaljujoč dobri igri v bloku in polju izid izenačile. S točko Ive Jurišić so gostje povedle s 14:13, z asom Lucije Mlinar in napaki Kostićeve pa je bilo že 18:14 za Mladost. Ribič je nalet gostij skušal zaustaviti s polminutnim odmorom, vendar neuspešno, kajti po novem asu, tokrat Jurišićeve je bil zaostanek domače ekipe že pet točk (15:20). Šele po drugem polminutnem odmoru so calcitovke le zaigrale bolje in na servis Kučejeve ter uspešnem napadu Kostićeve, izid na 22. točki izenačile. Kostićeva je poskrbela tudi za vodstvo 23:22, domačinke pa so prišle tudi do dveh zaključnih žog za vodstvo z 1:0, izkoristile so četrto, ko je točko dosegla Potokarjeva.

Drugi niz se za calcitovke ni začel ravno spodbudno, saj je moral Ribič še pred prvim tehničnim odmorom svoje varovanke poklicati k sebi, saj so Zagrebčanke z novim asom povedle s 7:2. Nalet gostij je bil za trenutek zaustavljen, a do preobrata ob slabem sprejemu domače ekipe še ni prišlo, saj so Zagrebčanke še enkrat pobegnile za pet točk (12:7). Šele po tem novem visokem zaostanku so calcitovke le zaigrale bolj zbrano, bolj prodorno v napadu, se do drugega tehničnega odmora nasprotnicam približale na dve točki zaostanka, z blokom Kučejeve pa izid na 17. točki izenačile. Po dveh lastnih napakah gostij so domačinke povedle z 20:18, Potokarjeva pa je vodstvo povečala še za točko (21:18). Gostujoči trener Edo Klein je vzel še svoj drugi polminutni odmor, toda tudi po njem so calcitovke na servis van de Vyverjeve dosegle še dve zaporedni točki. Za vodstvo z 2:0 v nizih je poskrbela Kostićeva.

V tretjem nizu je le prišla do izraza večja kakovost domače ekipe, ki je na prvi tehnični odmor odšla s prednostjo štirih točk, na drugega pa z osmimi točkami naskoka. Začetni udarci domače ekipe so bili vse boljši, njihova igra v napadu je bila bolj raznovrstna, sprejem je bil na višji ravni kot v prvih dveh nizih, kar je calcitovkam prineslo zanesljivo zmago in uvrstitev na zaključni turnir srednjeevropske lige. Tako kot uvodni niz, je tudi tretjega končala Potokarjeva.

Gašper Ribič, trener Calcita Volleyballa: »Pozna se nam, da nimamo veliko časa za trening, saj si tekme sledijo ena za drugo. V tej sezoni nekaterih elementov v igri ne treniramo dovolj, predvsem tu mislim na blok, ki ga treniramo manj, kot bi si želel. Servisu posvečamo več pozornosti, a tu še nismo dovolj uspešni. Dva niza smo se trudili, tretjega le odigrali bolje in prišli do zaslužene zmage. Trenutno me zanima le četrtkova tekma, ki jo moramo dobiti.«