Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarice je zmagovalni zlati niz popeljal na zaključni turnir pokala Slovenije

Odbojkarice Calcit Volleyja so se na domačem igrišču v povratni tekmi četrtfinala pokala Slovenijepo zmagi v zlatem nizu s 15:13 uvrstile na zaključni turnir pokala Slovenije. Po rednem delu tekme je bilo3:2 (19, 22, -21, -25, 2) za domačo ekipo. V sredo, 5. decembra, bodo Kamničanke ob 20. uri, v domači dvorani igrale povratno tekmo prvega kroga pokala Challenge s Slavijo iz Bratislave, v soboto, 8. decembra, pa se bodo v derbiju domačega prvenstva, prav tako doma, ob 17. uri pomerile z GEN-I Volleyjem.

Calcit Volley – Formula Formis  3:2 (19, 22, -21, -25, 2) – zlati niz: 15:13

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 200, sodnika: Markelj (Bled), Klinar (Radovljica).

Calcit Volley: Valenčič 13, Kotnik 14, P. Marušič 2, Š. Marušič 1, Mihalinec 5, Pogačar 5, Kostić 32, Janežič (L), Charuk 14, Kaker 16, Zorman 2. Trener: Gregor Rozman.

Formula Formis: Bavdaž 9, Milosavljević, Sešel (L), Ajnihar 1, Ertl, Zdovc Sporer 14, Tupikina 12, Vovk 17, Trlep, Košenina, Džaković 30, Pravdič (L), Štampar. Trener: Iztok Kšela.

Varovanke Gregorja Rozmana, ki so med tednom na prvi tekmi prvega kroga pokala Challenge v Bratislavi brez izgubljenega niza premagale Slavijo in s tem samo potrdile svojo trenutno dobro formo. Toda zanje je bila v tem trenutku pomembnejša povratna četrtfinalna tekma pokala Slovenije, v kateri so pred svojimi gledalci lovile zaostanek s prve tekme, na kateri je Formula Formis slavila s 3:2.

V prvem nizu so domače odbojkarice na servis Olivere Kostić dosegle šest zaporednih točk, zadnjo z njenim asom, gostjam pa so pobegnile že za osem točk (10:2). Visoke prednosti ob zbrani in raznovrstni igri niso več zapravile, še več, po novem asu, tokrat Eve Pogačar, je bilo 15:6 za Calcit Volley. Čeprav so domače odbojkarice izkoristile šele četrto zaključno žogo, njihovo vodstvo z 1:0 v nizih niti v enem trenutku ni bilo vprašljivo.

Drugi niz je bil bolj izenačen, v njem so varovanke Iztoka Kšele še vodile s 6:5, nato pa je Tina Kaker izid izenačila, po asu Eve Pogačar pa je bilo 8:6 za Calcit Volley. Podajalka domače ekipe je z blokom poskrbela za vodstvo s 13:9, Anja Zorman z dvema zaporednima asoma s 17:12, vendar so se gostje obakrat vrnile na dve točki zaostanka. S tem pa težav za Kamničanke še ni bilo konec, kajti po njihovi lastni napaki je bilo le še 20:21, toda po drugem polminutnem odmoru Gregorja Rozmana so se v končnici le zbrale ter s točkama Sare Valenčič in Nine Kotnik, slednje z blokom, prišle do zmage v drugem nizu.

Na začetku tretjega niza so Kamničanke popustile na sprejemu, kar so gostje izkoristile in s serijo asov in blokom Teje Bavdaž povedle s kar devetimi točkami prednosti (13:4), tako da je vse dišalo po četrtem nizu. Vendar se domače odbojkarice s tem niso sprijaznile. Na servis Tine Kaker so po zaostanku sedmih točk (9:16), z blokom Lucy Charuk izid na 16. točki izenačile, po napaki gostij pa povedle s 17:16. V končnici so bile vendarle bolj zbrane odbojkarice Formule Formisa, ki so s štirimi zaporednimi točkami prišle do štirih zaključnih žog, Ana Marija Vovk je izkoristila drugo.

Tudi začetek četrtega niza je bil v znamenju gostujoče ekipe, ki je bila bolj zbrana, z malce sreče pa je povedla s 7:2. Formiske so vodile tudi še z 9:4, vendar so jih Kamničanke z asom Olivere Kostić na 13. točki ulovile. Pred vstopom v končnico niza so gostje spet prišle do občutnejše prednosti (20:16), v režiji sester Špele in Polone Marušič pa sta bili ekipi na 20. točki že spet skupaj. Podobno kot v tretjem nizu so bile tudi v končnici četrtega bolj zbrane odbojkarice iz Rogoze, ki so ponovno preko Vovkove, tokrat z blokom, izkoristile tretjo zaključno žogo.

Tie-break se je začel po željah domače ekipe, ki je ob menjavi strani vodila z 8:1, nato pa dosegle še pet zaporednih točk za neulovljivo vodstvo s 13:1. Točko za zlati niz je dosegla Sara Valenčič, v njem pa so bolje začele gostje, ki so po napaki domače ekipe povedle s 4:1. Domačinke so na servis Sare Valenčič po dveh zaporednih napakah Formule Formisa prišle do točke prednosti (6:5), po asu kamniške sprejemalke pa do treh (8:5). Vendar to Kamničankam še ni zagotavljalo uvrstitve na zaključni turnir, ki med 21. in 23. decembrom v Kanalu, kajti Formula Formis je uspel še en preobrat za 12:11, v napeti končnici pa je Olivera Kostić z drugo zaključno žogo svojo ekipo popeljala v Kanal. V polfinalu se bodo pomerile z GEN-I Volleyjem, medtem ko bo druga ekipa Calcit Volleyja igrala z Novo KBM Branikom.

Calcit Volley in Formula Formis se bosta spet pomerili v sredo, 12. decembra, ko bo v Hočah na sporedu zaostala tekma osmega kroga 1A. DOL za ženske.

Povratne tekme četrtfinala pokala Slovenije

Sreda, 21. november: Ankaran Hrvatini – Calcit Volley II 3:2 (23, -19, -19, 21, 8); 1:3 (-13, 20, -22, -24)*, Nova KBM Branik – SIP Šempeter 1:3 (19, -21, -16, -21) – zlati niz 15:7; 3:0 (26, 18, 18)*, GEN-I Volley – Luka Koper 3:0 (21, 16, 18); 3:0 (22, 23, 14)*, sobota, 1. december: Calcit Volley – Formula Formis  3:2 (19, 22, -21, -25, 2) – zlati niz: 15:13; 2:3 (15, 22, -23, -19, -16)*.

Opombi: * izidi prvih tekem, ekipe v odebeljenem tisku so se uvrstile na zaključni turnir.