Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarice so zapravile lepo priložnost za zmago

Odbojkarice so zapravile lepo priložnost za zmago

Odbojkarice Calcit Volleyja so v prvi tekmi zadnjega kroga kvalifikacij lige prvakinj doma izgubile proti španski ekipi Tenerife La Laguna z 2:3 (16, 21, -17, -20, -12). Povratna in odločilna tekma bo prihodnjo sredo, ob 19. uri, na Tenerifu.

Calcit Volley – Tenerife La Laguna 2:3 (16, 21, -17, -20, -12)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 150, sodnika: Dobrev (Bolgarija), Ferreira (Portugalska).

Calcit Volley: Gorjup 2, Radišković 11, Đorđević 8, Hutinski 13, Boisa 11, Kregar 1, Charuk 11, Vukojević, Pucelj 17, Čižman 2, Banko (L). Trener: Gregor Rozman.

Tenerife La Laguna: Sidibe de Leon, Nsungimina 10, Niece 17, Aran Claveria, Aranda Munoz 6, Delgado van Dongen, Gustafsson, Llabres (L), Lengweiler 10, Arredondo 22, Frani, Wolovicz 10. Trener: Juan Diego Diaz.

Kamničanke je na poti do lige prvakinj v prejšnjem krogu zaustavila Crvena zvezda, Španke pa Vasas iz Budimpešte. Obe ekipi imata še eno priložnost, da se pridružita devetnajstim ekipam, ki so že uvrščene v najmočnejše evropsko klubsko tekmovanje. V lanski sezoni je Tenerife igral v pokalu Challenge, kjer je prišel do finala, Kamničanke so po izpadu v kvalifikacijah lige prvakinj svojo evropsko pot nadaljevale v pokalu CEV. Po nocojšnji prvi tekmi zadnjega kroga kvalifikacij lige prvakinj, je v boljšem položaju španska ekipa, ki je zaostanek dveh nizov spremenila v zmago.

Prvi niz se je začel po kamniških željah. Z boljšim servisom so oddaljile nasprotnice od mreže, razpoložene so bile v napadu in uspešne v bloku. Že v začetku niza so povedle s 7:2, na sredini niza že s 13:4, ko je bila v bloku uspešna Mila Đorđević. Izkušenejše Španke, najstarejša med njimi je podajalka Patricia Aranda Munoz s 43. leti, so se z dvema asoma, domačinkam približale na šest točk zaostanka (10:16). Po polminutnem odmoru in asu Neje Čižman Kamničanke spet prišle do občutnejše prednosti (20:12). Tudi po gostujočem polminutnem odmoru so so domačinke dosegle še dve točki, prednost desetih točk pa je zadostovala za zanesljivo dobljen uvodni niz Calcit Volleyja. Zadnjo točko je z blokom dosegla Saša Hutinski.

V začetku drugega niza so španske odbojkarice, ki so imele v prvem le 25-odstotni sprejem, v napadu pa so bile 27-odstotne – Kamničanke so bile na sprejemu 46-odstotne, v napadu 67-odstotne -, še držale korak s slovenskimi državnimi prvakinjami. Toda po uspešnem napadu Andjelke Radišković so domačinke prišle do štirih točk prednosti (11:7), vendar so gostje na servis ameriški blokerke Margaret Ann Wolowicz izid na 12. točki izenačile. Kamniški napad ni bil več tako prodoren in po asu Lisbet Arredondo so Tenerife povedle z 18:15. Domači trener Gregor Rozman je vzel še svoj drugi polminutni odmor v drugem nizu, z blokom Hutinski pa so Kamničanke izid izenačile na 19:19. V končnici niza so na servis Andjelke Radišković prišle do treh zaključnih žog, tudi s pomočjo sreče so z njenim asom izkoristile prvo.

Začetek tretjega niza je pripadel Špankam, ki so po treh zaporednih blokih druge Američanke v ekipi, Avalyn Keli Niece in uspešnem napadu Arrendo povedle s 7:1. V nadaljevanju niza je domača ekipa naredila serijo lastnih napak v napadu, tako da je Rozman pri zaostanku osmih točk (8:16) vzel še svoj drugi polminutni odmor. Ob tem so se pojavile še težave na sprejemu, tako da do preobrata ni prišlo. Z asom Belly Nsungimine je Tenerife prišel do osvojenega niza.

Tudi uvod v četrti niz ni bil po kamniških notah, saj so Španke hitro prišle do treh točk prednosti (5:2), po novi napaki Kamničank že do štirih (9:5). Na servis Lucille Charuk so domače odbojkarice svoj zaostanek hitro prepolovile, toda na manj kot dve točki niso prišle. Pred vstopom v končnico je Tenerife svojo prednost povečal na pet točk (20:15), toda na servis Maše Pucelj, bloku Đorđević in napaki gostij so Kamničanke prišle na točko zaostanka (20:21). Vendar do preobrata ni prišlo, kajti po polminutnem odmoru so Španke prišle do štirih zaključnih žog, z asom Arande Munoz so izkoristile prvo.

V tie-breaku sta se ekipi do šeste točke menjavali v vodstvu, s tremi zaporednimi pa so ob menjavi strani z 8:6 vodile Španke. Še enkrat več je bila uspešna Arredondo. Z dvema zaporednima točkama je domačo ekipo v igro vrnila Naja Boisa, ki je izenačila na 10:10, vendar njeno veselje ni dolgo trajalo. Tenerife je spet prišel do dveh točk prednosti (12:10), po polminutnem odmoru pa je še eden od kamniških napadov končal v avtu. Rozman je vzel še drugi polminutni odmor, a tudi ta ni prinesel preobrata, saj so Španke prišle do treh zaključnih žog za zmago. Izkoristile so tretjo.

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: “Ne sme se zgoditi, da po vodstvu z 2:0 v nizih ekipa že razmišlja o zmagi. Na takšen način, kot smo igrali od tretjega niza naprej, preprosto ne smemo igrati. Napadalno smo bili spet slabi, čeprav ko sem na hitro pogledal statistične parametre, smo bili po zaslugi prvih dveh nizov, celo boljši od španske ekipe. Ampak na ta način ne gre. V končnici četrtega in petega niza smo zgrešili dva, tri servise, dva, tri napade in tako se ne da zmagati. Preprosto bomo morali popraviti svoj učinek v napadu, če bomo želeli zmagati na Kanarskih otokih.”