Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarji so poo izgubljenem nizu prišli do zmage in treh točk

Odbojkarji so poo izgubljenem nizu prišli do zmage in treh točk

Odbojkarji Calcit Volleyja so v tretjem krogu srednjeevropske lige Mevza pred svojimi navijači s 3:1 (-22, 20, 24, 19) premagali avstrijsko ekipo Union Raifeisen Waldviertel. Že v petek pa Kamničane čaka nova preizkušnja, saj bodo v četrtem krogu 1. DOL za moške gostili Hoče. Tekma se bo začela ob 20. uri.

Calcit Volley – Union Raiffeisen Waldviertel  3:1 (-22, 20, 24, 19)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 150, sodnika: Rajković, Brlas (oba Hrvaška).

Calcit Volley: Pereira 18, Hribar (L), Bregar 9, Golob (L), Jereb, Ratek, Vidmar 7, Babkov 9, Štalekar 12, Kvas 6, Lakner, Štembergar Zupan, Lazar, Rotar 3. Trener: Aleš Hribar.

Union Raiffeisen Waldviertel: Binder (L), Plizga, Schober 7, Bornemann 17, Bartoš, Tile (L), Fullerton, Boff 10, Hahm. Szarek 18, Clayton 2, Siwczyk 11. Trener: Zdenek Šmejkal.

Kamniški odbojkarji so v srednjeevropski ligi do tekme z Union Raiffeisnom zabeležili zmago v gosteh pri Kazincbarciki ter poraz v sobotnem slovenskem obračunu v dvorani Tivoli. Na drugi strani je avstrijska ekipa, v kateri sta samo dva avstrijska odbojkarja, oba svoja dvoboja izgubila. Praznih rok je ostala tudi v Kamniku, zato pa so Kamničani zdaj po treh odigranih krogih pri petih točkah in na dobri poti, da se uvrstijo na zaključni turnir.

Še pod vtisom sobotnega gladkega poraza v slovenskem derbiju so Kamničani začeli srečanje z gosti iz Avstrije, ki so v svojih vrstah imeli razigranega Poljaka z grškim potnim listom Lukasza Janusza Szareka. Prav po njegovi zaslugi so bili gostje ves čas v prednosti, vodili so z (8:6, 16:13 in 21:18, prednost treh točk pa so ubranili do konca niza.

V drugem nizu so Kamničani le strnili svoje vrste, popravili so svoj sprejem, bolje so začeli izvajati začetni udarec, bolj učinkoviti so bili tudi v napadu. Vendar je bila pot do izenačenja vse prej kot lahka, delno so jim jo z lastnimi napakami olajšali tudi gostje. Zanimivo je, da so domači odbojkarji, podobno kot avstrijski v prvem nizu, vodili z 8:6, 16:13 in 21:18, v končnici pa so gostom prepustili le še dve točki. Niz je zaključil Sašo Štalekar.

Tudi tretji niz je bil večinoma izenačen. Bolje so ga sicer začeli gostje, ki so povedli z 8:6, ob nekdanjem drugem tehničnem odmoru so bili s prednostjo točke domačini, ki so si pred končnico priigrali že štiri točke naskoka. Vodili so tudi s 23:20, vseeno pa je do prve zaključne točke prišla avstrijska ekipa. Toda do popolnega preobrata ni prišlo, kajti s tremi zaporednimi točkami, zadnjo je z blokom dosegel Tine Kvas, so Kamničani prišli do vodstva z 2:1 v nizih.

Najbolj prepričljivo so domačini odbojkarji odigrali četrti niz, v katerem je priložnost dobil tudi mladi Bor Jese Rotar in jo tudi izkoristil. Po začetnem vodstvu z 8:4 so v nadaljevanju niza Kamničani nekoliko popustili, gostje so se jim nekajkrat približali na dve točki zaostanka, toda pred vstopom v končnico je bilo že 21:14 za Calcit Volley. Z napadom Dmitrija Babkova so domačini prišli do kar devetih zaključnih žog za končno zmago, četrto je nato izkoristil najbolj učinkovit igralec Kamničanov Maxson Pereira.

Aleš Hribar, trener Calcit Volleyja: »Poraz v prvem nizu je bil predvsem posledica velikega pritiska gostov v vseh elementih igre, za nameček pa še naš podajalec Matija Jereb ni imel ravno svojega dne. Od drugega niza naprej smo zaigrali veliko bolje, tudi bolj pametno, Tine Kvas je našel dva, tri razpoložene igralce in tekma se je obrnila v pravo smer. Poudariti pa velja, da gostje še zdaleč nimajo slabe ekipe, saj so pred nekaj tedni pošteno namučili ACH Volley. Pohvaliti moram sprejemalsko linijo, ki je opravila odlično delo in lahko bi rekel, da je bil stabilen sprejem ključ do zmage. Pred nami je izredno težko obdobje, saj nas do prihodnje srede čakajo še tri tekme. V petek igramo prvenstveno tekmo s Hočami, v nedeljo v Mevzi gostujemo v Zagrebu, v sredo pa nas čaka prva četrtfinalna tekma z Mariborom.«