Naslovnica / ŠPORT / Pomembna in lepa zmaga v domači dvorani

Pomembna in lepa zmaga v domači dvorani

Odbojkarji Calcit Volleyja so v prvi polfinalni tekmi končnice Sportklub prve odbojkarske lige za moške doma premagali i-Vent Maribor s 3:0 (23, 11, 17). Druga tekma bo na sporedu v soboto, 6. aprila, v Mariboru, ob 20. uri, morebitna tretja pa danes teden spet v Kamniku.

Calcit Volley – i-Vent Maribor   3:0 (23, 11, 17)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 250, sodnika: Novak, Pevc.

Calcit Volley: Planinšič 3, Lazar, Karadža Pevc (L), Košenina (L), Nikolić 11, Okroglič 5, Mitrašinović 2, Brunet 18, Oman, Bakonji, Dulčev 9, Pavlović 8. Trener: Mladen Kašić.

Merkur Maribor: Fužir (L), Vodušek, Pernuš, Adžović, McConnell 12, Valenčič 2, Bračko 14, Kumer (L), Kržič 4, Donik 1, Fink 6. Trener: Sebastijan Škorc.

Pred desetimi dnevi so Kamničani še drugič premagali Mariborčane v finalnem obračunu. Prvič so bili boljši od njih v finalu srednjeevropske lige v Pliberku, ko je bilo 3:1, drugič pa v Koprui v finalu pokala Slovenije, ko je bilo 3:0 za Calcit Volley. Prav tako so v letošnji sezoni v dozdajšnjih sedmih medsebojnih tekmah kar šestkrat bili boljši, Maribor pa je slavil le pred slabima dvema mesecema in to v kamniški športni dvorani. Čeprav so bile številke na strani kamniške ekipe, so se v domači ekipi zavedali, da je pred njimi popolnoma nova tekma in da vse dozdajšnje zmage prav nič ne štejejo.

V prvem nizu so domači odbojkarji na servis Lazara Bruneta in uspešnem napadu Uroša Pavlovića gostom pobegnili za štiri točke (5:1), vodili so tudi z 8:4 in po napaki gostom s 13:8. Toda v nadaljevanju niza so se Mariborčani vrnili v igro. Največ zaslug za to je imel njihov korektor Connor McConnell. Po njegovem napadu so gostje prišli na dve točki zaostanka (12:14), nato po prvem bloku na točko (14:15) in drugim do prvega izenačenja na tekmi (17:17), za konec pa še z asom do prvega mariborskega vodstva (19:18). Mariborčani so z novim asom Roka Bračka vodili tudi z 21:19, toda končnica je vendarle pripadla domači ekipi. Na 21:21 je izenačil Uroš Nikolić, za prvo zaključno žogo je poskrbel Brunet, po gostujoči napaki pa so Kamničani le prišli do zmage v uvodnem nizu.

Tudi začetek drugega niza je pripadel domači ekipi, ki je po uspešnem napadu Dimitra Dulčeva gostom pobegnila za pet točk (8:3). Tokrat jih visoko vodstvo ni uspavalo, kajti na servis Jureta Okrogliča, bloku Bruneta ter napadoma Nikolića in Bruneta že za osem (12:4). Sebastijan Škorc je vzel polminutni odmor, vendar so po njem Kamničani dosegli še dve točki, zadnjo z blokom Nikolić in šele Mitja Valenčič je prekinil serijo šestih zaporednih točk Calcit Volleyja.

Začetek tretjega niza je bil bolj izenačen, prvi pa so do dveh točk prednosti po asu Bračka prišli gostje (5:3). Razpoloženi Brunet je na šesti točki izid izenačil, po asu Okrogliča pa so do novega vodstva prišli domači odbojkarji (7:6). Mariborčani so še vodili z 8:7, po treh zaporednih točkah domače ekipe, zadnjo je z blokom dosegel Brunet, pa so zaostajali za dve točki (8:10), zato je Škorc posegel po svojem prvem polminutnem odmoru v tretjem nizu. S tem pa težav za njegovo ekipo še ni bilo konec, kajti po asu Nikolića je bilo že 14:8 za Calcit Volley. Čeprav je Škorc vzel še svoj drugi polminutni odmor, se njegova ekipa ni več vrnila v igro. Tudi po zaslugi razpoložene domače ekipe, ki ni dovolila nobenega preobrata. Zadnjo točko na tekmi je dosegel Tomislav Mitrašinović.

Uroš Planinšič, igralec Calcit Volleyja: »Zagotovo je to pomembna zmaga za nas, da bomo lahko šli v Maribor nekoliko bolj sproščeno in samozavestno. Z današnjo tekmo smo lahko zadovoljni. V prvem nizu smo bili oboji dobri na servisu, kar je njim omogočalo, da nam sledijo, ko pa so gostje popustili na servisu, mi pa morda celo malo dodali in nekaj težkih žog pretvorili v lahke točke in tu je nastala ta razlika. Zavedamo se, da se Mariborčani zagotovo ne bodo predali in da bo v soboto nova tekma, ki se bo začela z 0:0.«

Rok Bračko, igralec i-Vent Maribora: »Prvi niz smo začeli slabo, vendar smo se nato pobrali in pred končnico prišli celo do manjše prednosti, toda kot že nekajkrat v letošnji sezoni se nam je zgodilo, da smo v končnici premalo suvereni. Po tem izgubljenem nizu smo igrali slabo, kar se nam ne bi smelo zgoditi, saj vemo, da znamo igrati, kar smo pokazali v prvem nizu. Pred nami je nova tekma, zagotovo bomo morali popraviti svojo igro. Vemo, da imamo elemente v igri, ki so zelo dobri, vemo, da lahko sredi niza pademo tudi v ‘luknjo’, toda če bomo to zmanjšali na minimum, bomo lahko konkurenčni.«