Naslovnica / ŠPORT / Presežkov polna sezona Calcitovih gorskih kolesarjev
Državni prvaki

Presežkov polna sezona Calcitovih gorskih kolesarjev

Sezone 2016 je za gorske kolesarje konec. S presežki se je vnovič končala za kamniški klub Calcit Bike Team. Njegovi člani so osvojili sedem naslovov na državnem prvenstvu v krosu, sedem na državnem prvenstvu v vzponu, sedem skupnih zmag v slovenskem pokalu, dobili ekipni seštevek pokala, uspešno priredili tri dirke, Luka Tavčar je osvojil zmago na maratonu TransDinara, z Boštjanom Hribovškom pa še tretje mesto na etapni dirki 4islands. Izzivov za naslednje leto ne manjka, še naprej bo v ospredju delo z mladimi, vrhunec domače sezone pa bo jubilejni, 20. Kamniški kros, ki bo spet štel za mednarodne točke.

Calcitovci so na domačih tleh spet potrdili prevlado. Na državnem prvenstvu v Kočevju so v moški absolutni konkurenci drug za drugim prišli trije člani v črnem dresu kamniške ekipe, prvi je bil Gregor Krajnc, drugi Rok Naglič in tretji Boštjan Hribovšek. Krajnc je s tem oblekel majico državnega prvaka med mlajšimi člani, Hribovšek pa med člani. Tina Perše je osvojila naslov podprvakinje, od nje je bila hitrejša Tanja Žakelj.

xc-kocevje

Tudi v ostalih kategorijah je imel Calcit veliko razlogov za veselje, saj so v Kočevju na zmagovalnem odru stali predvsem mladi člani. Hana Kranjec Žagar med deklicami do 13 let in Jaka Tominšek med dečki do 9 let sta postala najboljša v Sloveniji, na zmagovalnem odru v dresu Calcita je bilo še sedem mladih nadebudnežev. Tudi starejši Calcitovci so blesteli, Gregor Miklič je opravil s tekmeci med veterani 2, Mira Kranjec med veterankami, na odru za zmagovalce so bili še trije.

kocevje

V pokalu Slovenije je skupni seštevek dobilo sedem kamniških gorskih kolesarjev. Med moškimi elite je Boštjan Hribovšek premagal Luko Tavčarja, med mlajšimi člani pa Rok Naglič Gregorja Krajnca. Tina Perše je bila najboljša med (mlajšimi) članicami. Mohor Vrhovnik je med amaterji osvojil končno drugo mesto, med veterani 1, 2 in 3 pa so prav tako drugo mesto osvojili kamniški gorski kolesarji Uroš Mikelj, Gregor Miklič in Bojan Kemperl. Mira Kranjec je dobila seštevek med veterankami, druga je bila Alenka Majnik. Med mladinkami je Nika Dečman osvojila drugo mesto, Eva Jagodič pa tretje.

najhitrejsi-v-kocevju

V mlajših kategorijah je Jaka Starman končal na tretjem mestu med dečki do 15 let, Hana Kranjec Žagar je bila prva med deklicami do 13 let, Jan Boltar drugi med dečki do 11 let. V kategoriji do 9 let je med prvimi tremi imel Calcit tri člane Jako Tominška, Nika Auerja in Maksa Majnika. Ana Inkret je med deklicami do 9 let osvojila tretje mesto, Tajda Šoštarko pa prvo med deklicami do 7 let.

Calcit Bike Team je osvojil še oba seštevka med ekipami, tako med mladimi kot starejšimi je s skoraj 5000 razlike premagal domžalsko Energijo.

luka-tavcar

Med sezono je zablestel Luka Tavčar, ki se je letos nekaj več preizkušal na maratonih. Najprej se je z Boštjanom Hribovškom udeležil etapne hrvaške dirke 4islands, končala sta na tretjem mestu. Kasneje je Tavčar nastopil še na TransDinari, tam pa ugnal vso konkurenco.

Calcit Bike Team je letos organiziral tri dirke. Na 19. Kamniškem krosu, ki je letos štel za mednarodne točke, saj je imel oznako UCI C.1, sta bila najboljša kamniška predstavnika Tina Perše, ki je bila šesta med članicami, in Boštjan Hribovšek, ki je bil deseti med člani.

kamniski-kros

Vmes je bil Kamnik prizorišče tekme v enduru, ki je štela za državne naslove. Za konec sezone pa je Calcit Bike Teamu pripadla še organizacija državnega prvenstva v vzponu, ki je bil tokrat na Menino planino. Luka Tavčar je bil prvi med člani, Rok Naglič med mlajšimi člani, Tina Perše med članicami, Eva Jagodič med mladinkami, Matic Kranjec Žagar med dečki do 15 let, Ambrož Vovk med dečki do 13 let, Hana Kranjec Žagar pa med deklicami do 13 let.

endurokamnik

Za konec velja omeniti še dobro delo skozi sezono, saj je trud calcitovcev opazil selektor slovenske reprezentance Urban Ferenčak in na svetovno prvenstvo na Češko odpeljal Boštjana Hribovška, Gregorja Kranjca in Roka Nagliča.

Misli ekipe in drugih članov Calcit Bike Teama pa so že v sezoni 2017. V tej bo še naprej poudarek na delu z mladimi, tekmovalci in tekmovalke bodo skušale svoje rezultate še izboljšati, organizacijska ekipa kluba pa se pripravlja na dve dirki, ki jih bo prihodnje leto priredil Calcit Bike Team. Prva bo 23. aprila, takrat je namreč na sporedu jubilejni, 20. Kamniški kros, tako kot letos z oznako UCI C.1, druga pa bo 28. maja v Planici, kjer bo dirka v krosu z oznako UCI C.2, ta pa bo služila kot priprava na svetovno vojaško prvenstvo, ki bo leta 2018 v Sloveniji.