Naslovnica / ŠPORT / Še druga domača zmaga za kamniške odbojkarje

Še druga domača zmaga za kamniške odbojkarje

Odbojkarji Calcit Volleyja so v tekmi drugega kroga Sportklub prve odbojkarske lige doma  premagali Hišo na kolesih Triglav s 3:0 (23, 19, 16. V prihodnjem krogu jih v soboto, 15. oktobra, ob 20. uri, v dvorani Tivoli, čaka prvi letošnji derbi z ACH Volleyjem.

Calcit Volley – Hiša na kolesih Triglav  3:0 (23, 19, 16)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 150, sodnika: Tomec, Zajec.

Calcit Volley: Planinšič, Mujanović 1, Vinkovič, Lazar, Klobučar 13, Košenina (L), Arsenoski 1, Okroglič 11, Sosa Siera 21, Aponza 6, Pavlović 7. Trener: Matija Pleško.

Hiša na kolesih Triglav: Ibrašimovič 1, Nanut 7, Glamočanin 1, Tučen 8, Adžović, Rotar 1, Snedec 2, Jovović 15, Mali 4, Šikanič, Fajfar (L). Trener: Sašo Rop.

V pripravah na novo sezono sta se kamniška in kranjska ekipa pomerili trikrat, vse tri tekme so dobili varovanci Matije Pleška, ki so slavili tudi ob 75-obletnici ustanovitve kamniškega kluba. Toda če je bila zmaga Calcit Volleyja v prvem krogu državnega prvenstva proti povratniku na prvoligaško sceno, Fužinar SijMetalu pričakovana, težko to rečemo za kranjsko zmago proti kanalskemu Salonitu. Tudi to je bil dovolj velik opomin za domače odbojkarje, da bodo morali v tekmo vstopiti resno, brez podcenjevanja in pozabiti na vse medsebojne zmage v pripravljalnem obdobju.

Kranjčani so v prvem nizu samo potrdili, da so lahko zelo neugoden nasprotnik, saj so po začetnem otipavanju s točko Gala Ibrašimovič povedli z 8:6. Vodili so tudi še z 10:8, toda po dveh zaporednih točkah Jureta Okrogliča so do dveh točk prednosti prišli domači odbojkarji, ki so svojo prednost z dvema točkama Jana Klobučarja in blokom Uroša Pavlovića povečali na plus štiri (19:15). Po lastni napaki gostov je bilo tudi že 22:17 za kamniško ekipo, vendar je po bloku Mihe Malija domači trener Matija Pleško posegel po polminutnem odmoru, saj so Kranjčani približali na tri točki zaostanka (19:22). Za drugi polminutni odmor se je Pleško odločil, potem, ko njegovi varovanci niso izkoristili treh zaključnih žog, Kranjčani pa so prišli le na točko zaostanka. Preobrat je po vrnitvi na igrišče preprečil Okroglič. V prvem nizu sta bila najbolj učinkovita, Luis Sosa Siera z osmimi točkami in Đorđe Jovović pri gostih z eno manj.

Tudi v začetku drugega niza smo še naprej gledali izenačeno odbojko. Daniel Aponza je domači ekipi sicer priboril dve točki prednosti (6:4), na deveti pa sta bili ekipi že spet izenačeni. V domači ekipi se je pojavilo nekaj več napak v napadu, toda po novih dveh točkah Sose Siere, drugo je dosegel z asom in svoji prvi Miloša Arsenoskega so Kamničani nekoliko lažje zadihali (14:11), a ne za dolgo, kajti Kranjčani so po treh lastnih napakah domače ekipe izid izenačili. Toda po polminutnem odmoru je kamniški kapetan, Jan Klobučar z dvema točkama Calcit Volleyju zagotovil nove tri točke prednosti (18:15). Korak bližje vodstvu z 2:0 v nizih so bili Kamničani po bloku Uroša Pavlovića (20:16), za razliko od uvodnega niza pa tokrat ni prišlo do nezbranosti v končnici, saj je Aponza izkoristil prvo zaključno žogo.

Čeprav so v začetku tretjega niza domači odbojkarji povedli s 6:3, je Jovović, na servisu je bil Uroš Tučen, Kranjčane popeljal do vodstva s 7:6. Ne za dolgo, kajti Okroglič in Aponza sta njihovo prednost izničila (8:7), Sosa Siera, ki je nadaljeval z odlično igro v napadu pa bil zaslužen za kamniško vodstvo z 10:8. Sredi niza so Kamničani z delnim izidom 6:1 Kranjčanom pobegnili na 18:12, visoke prednosti pa niso več izpustili iz rok. Z blokom je nove tri točke potrdil Klobučar.

Izjavi po tekmi

Matija Pleško, trener Calcit Volleyja: »Kranjčani so znani po izredni borbenosti, ne popuščajo, borijo se za vsako žogo. To se jim je v končnici prvega niza poklopili, rešili so nekaj težkih žog, dobro zaključili nekaj protinapadov in znašli smo se v težavah. V nadaljevanju tekme nismo več zašli v težave, sicer sem si želel več menjati, vendar Nika Mujanovića nisem želel preveč obremenjevati, ker je bil ves teden bolan. Z današnjo tekmo sem bolj zadovoljen, kot sem bil proti Ravenčanom, seveda pa tudi zaradi vseh treh točk.«

Sašo Rop, trener Hiše na kolesih Triglav: »Kamničani so bili v napadu nekaj manj kot 60-odstotno uspešni, Sosa Siera blizu 70-odstotkov, zdaj, ali je bilo to zaradi njihove kakovosti ali našega slabega postavljanja in bloka, je drugo vprašanje. Mislim pa, da je šlo kar za oboje. Domačini so bili v napadu zelo razpoloženi, niti niso veliko grešili, mi pa malo manj. V napadu so nas nadigrali za okoli 20-odstotkov in od tu ta razlika. Naredili smo le 15 napak, vendar smo bili premalo agresivni. Premalo smo tvegali, morda tudi taktika ni bila najboljša, to pa je že moja domena.«