Naslovnica / ŠPORT / Zmaga in rožice za najsvestejše navijačice

Zmaga in rožice za najsvestejše navijačice

Odbojkarji Calcit Volleyja so v tekmi drugega kroga modre skupine 1. DOL za moške premagali Salonit Anhovo in so z osmimi točkami že na drugem mestu prvenstvene lestvice. Že v petek, 9. marca, čaka Kamničane zaključni turnir srednjeevropski ligi. V Pliberku se bodo ob 17. uri v polfinalu pomerili z ACH Volleyjem, s katerim bodo 17. marca v dvorani Tivoli igrali tekmo tretjega kroga modre skupine.

Calcit Volley – Salonit Anhovo    3:1 (20, -23, 14, 24)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 150, sodnika Seifried (Maribor), Pevc (Škofja Loka)

Calcit Volley: Pereira 21, Hribar (L), Golob (L), Novljan 7, Ratek, Gil, Vidmar 16, Okroglič 25, Štalekar, Kvas 2, Lakner, Kotnik 4, Lazar, Jese Rotar. Trener: Gašper Ribič.

Salonit Anhovo: Ilić 13, Česnik, Jereb 3, Šarić (L), Karnel 1, Basaneže 10, Čabarkapa 20, Kovačič, Tomić 7, Vrtovec 10. Trener: Andrej Urnaut.

V prvem krogu modre skupine so Kamničani minulo soboto prišli do pomembne zmage v Murski Soboti, medtem ko so Kanalci doma premagali Maribor s 3:2, tako da je bila pred nocojšnjim medsebojnim dvobojem v Kamniku med ekipama le točka razlike. V rednem delu državnega prvenstva so bili obakrat boljši varovanci Andreja Urnauta, ki pa so morali premoč kamniške ekipe priznati v četrtfinalu pokalnega tekmovanja.

V prvi niz so bolje vstopili domači odbojkarji, ki niso mogli računati na kapetana Andreja Štembergar Zupana, ki ima težave z desnim kolenom, vendar so si navkljub temu do prvega tehničnega odmora priigrali štiri točke prednosti. Tine Kvas, ki je na mestu organizatorja igre dobil prednost pred Radoslavom Gilom, je dobro razigral soigralce, ki so prednost štirih točk ohranili do drugega tehničnega odmora. Po lastni napaki domače ekipe so Kanalci zaostanek znižali na dve točki (16:18), po polminutnem odmoru Gašperja Ribiča pa so z asom Matije Jereba izid izenačili (18:18). Končnica niza je bila spet na strani Kamničanov, ki so na servis Primoža Vidmarja in blokom Jureta Okrogliča prišli do petih zaključnih žog za vodstvo z 1:0 v nizih. Nekdanji igralec Salonita, Okroglič, je tudi končal uvodni niz.

Drugi niz se je začel po željah Kanalcev, ki so z blokom Đorđa Ilića povedli s 5:0, vendar so se jim domačini na servis Jureta Laknerja že do prvega tehničnega odmora približali na dve točki zaostanka (5:7), po napaki gostov pa le na točko (7:8). Zahvaljujoč prvemu tempu in odličnemu sprejemu so Kanalci ob drugem tehničnem odmoru še imeli dve točki prednosti, toda po bloku Tineta Kvasa je na 16. točki sledilo prvo izenačenje v drugem nizu. V končnico so s prednostjo treh točk (21:18) vendarle vstopili kanalski odbojkarji, a je Maxson Pereira z blokom na 22. točki izid spet izenačil, toda Dejan Čabarkapa je poskrbel za izenačenje na 1:1 v nizih.

Na začetku tretjega niza so Kanalci nekoliko popustili na sprejemu, kar so Kamničani izkoristili ter jim z blokom Pereire in dvema zaporednima uspešnima napadoma Okrogliča pobegnili za sedem točk. S tem pa serije začetnih udarcev Žana Novljana še ni bilo konec, kajti po njegovem asu je bilo že 12:4. Domačini so prevladovali tudi v bloku, z novim asom, tokrat Okrogliča, pa je bilo že 16:6 za Calcit Volley. Niz je z blokom končal Vidmar.

V četrtem nizu so kanalski odbojkarji spet dvignili raven svojega sprejema ter na prvi tehnični odmor odšli s prednostjo dveh točk, ki so jo do drugega povečali še za eno. Po bloku Ilića so domačini zaostajali že za štiri točke (14:18), po polminutnem odmoru pa so domačini z blokom Žana Novljana izid na 19. točki izenačili. V napeti končnici so bili bolj zbrani domači odbojkarji, ki so z asom Jureta Laknerja prišli do prve žoge za končno zmago. Po napaki Matica Vrtovca so izkoristili že prvo.

Izjava po tekmi

Gašper Ribič, trener Calcit Volleyja: »Kanalci so vso tekmo držali zelo dober sprejem, zato nam je bilo toliko težje priti do zmage. Na srečo smo imeli dober blok, dobro smo igrali tudi v obrambi, kar nam je prineslo zmago. Zdaj smo tam, kjer smo si želeli biti, vendar so do konca še tri tekme, tako da ni še prav nič odločenega.«

Napisal: Miha Štamcar